Hodamo za one koji ne mogu hodati - Svjetski dan pješačenja

Obilježili smo Svjetski dan pješačenja 1. listopada uključivanjem u akciju Udruge Loco Moto Različiti, a jednaki.

Subotnje jutro osvanulo je poluoblačno, ali to nije omelo pedesetak naših učenika 5., 7. i 8. razreda i nekoliko učitelja da se okupe pred školom i već u 8.30 upute na pješačenje prema Popovićevoj šumici i Planinarskom domu „Đuro Pilar“.

Laganom šetnjom za nešto više od sat vremena stigli smo do planinarskog doma gdje su nas dočekali članovi Udruge Loco Moto s čajem i pecivima.

Učenici su dobili majice s logom akcije, a zatim su se prijavili za natjecateljske igre. Nosilo se jaje u žlici, skakalo se u vreći i potezalo uže.

Za to vrijeme u prostorijama doma organizirane su pričaonica i crtanje i igranje za mlađu djecu.

Naši učenici su aktivno sudjelovali u igrama, navijali i uživali u prekrasnom pogledu na naš grad i njegovu okolicu.

Učenicima su uz pecivo i čaj podijeljena i peciva s hrenovkom nakon natjecanja.

Cilj ove akcije je:

• razvoj tolerancije prema različitostima
  • razvoj osjećaja za prave vrijednost (svoje tijelo i zdrav način života)
  • usvajanje vještina komunikacije i pomoći osobama s invaliditetom u svojim budućim susretima s njima
  • prevencija neprihvatljivog ponašanja (ovisnost, vršnjačko nasilje)
  • razvijanje volonterizma i dobrovoljnosti.

Učenici su imali priliku družiti se s osobama s invaliditetom te osvijestiti koliko je zdravlje dragocjeno te koliko je vrijedno pomagati drugima.

Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta, akcija je ranije završila. Nama će ostati u lijepom sjećanju.

Veselimo se sudjelovanju u novim akcijama Različiti, a jednaki!

Katarina Brkić Čabraja

objavio: Marija Janković   datum: 4. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »