Sretno, dragi osmaši!

Danas smo ispratili još jednu generaciju učenika iz naše škole.

Ovakvi trenutci uvijek su emotivni i dirljivi jer zatvara se jedno poglavlje vašega života, a otvara novo nepoznato koje nosi neke nove ljude u vaše živote, avanture, ali i teškoće.

Koliko smo tužni i sjetni zbog rastanka s vama, sretni smo i zbog vašeg uspjeha. Prije 8 godina došli ste u našu školu kao mala uplašena dječica, a odlazite kao mladi izgrađeni ljudi.

Tek ste zakoračili u život. Vrijeme koje dolazi puno je novih prilika, ali i iskušenja. Pred vama će se otvarati brojne mogućnosti, brojni životni putevi. Neki će vam biti nametnuti, a neke ćete samostalno morati izabrati. Moguće je da ćete zalutati, izabrati put nejasnog odredišta, doživljavat ćete uspone i padove, ali sve je to normalno jer to je život.

Za sada je to put obrazovanja jer pred vama su upisi u srednju školu, a zatim za mnoge i fakultet. Netko će od vas postati profesor, netko liječnik, medicinska sestra, programer, soboslikar, ekonomist, kuhar, privatni poduzetnik, vrtlar… i to je normalno jer nismo svi isti i nemamo svi jednake interese i ciljeve.

Posebno treba istaknuti učenike koji su uložili veliki trud i svih 8 godina osnovne škole završili odličnim uspjehom:

8. a

Nives Lovrić

8. e

Endy Džebić

Sretno vam svima, trudite se i dalje, budite marljivi, učite, ali ne zaboravi najvažnije – biti ČOVJEK, biti svoj i biti sretan!

djelatnici Osnovne škole Hugo Badalić

8. a

8. b

8. c

8. d

8. e

autorica teksta: Katarina Brkić Čabraja

objavio: Marija Janković   datum: 21. 6. 2022.