Od ideje do filma

Dopuni rečenice.

Svakom dobrom filmskom projektu prethodi dobra . predstavlja kratak sadržaj budućeg filma i podloga je za pisanje scenarija. , na kojem se zasniva filmski projekt, sadrži: broj scene, mjesto i vrijeme radnje, opis i ponašanje likova, diajloge ili monologe - cjelokupnu radnju filma. podijeljena je na dva stupca. U desni stupac, pod nazivom zapisuje se ono što se događa u kadru, a u lijevi stupac, pod nazivom zapisuje se ono što se čuje u kadru. U opisuje se radnja koja se događa i svi zvukovi (dijalog, šumovi, glazba,...), Scene i kadrovi zapisuju se kronološkim redom (prate scenarij). Prema knjizi snimanja (ili scenariju) piše se plan snimanja i kreće . Nakon snimanja počinje pregledavanje sirovoga materijala i radi se odabir kadrova za . je način povezivanja kadrova kako bi se ostvario smislen slijed, neka izlagačka cjelina. Kad je film gotov, slijedi prvo prikazivanje filma - na koju mogu biti pozvani učenici škole i njihovi roditelji, učitelji i ravnatelj.