Autorska prava i Creative Commons

Dopuni rečenice.

Petra, Toni i Alen pripremaju članak za školsku mrežnu stranicu o posjeti Zoološkom vrtu.
Tekst koji je napisala Petra i fotografije koje je snimio Toni njihov su .
Htjeli bi ga .
U školi su učili da se oznakom upozorava da je neko djelo zaštićeno autorskim pravom.
je pravo koje štiti prava stvaratelja nekoga kreativnog rada, tako da osoba koja želi , dijeliti ili se koristiti tim radom mora tražiti za to.
Pripremajući članak vidjeli su da im fotografija vuka nije dobro uspjela, te su sliku koju mogu uklopiti u članak potražili na internetu pod licencom označeno za .
Kako bi spriječili članka odlučili su staviti licencu.
Kad su proučili različite vrste CC licenci odabrali su koja dopušta korištenje i dijeljenje pod uvjetom da se navede autor, ali se djelo ne smije ili koristiti u komercijalne svrhe.