Grickajte zdravo!

Rijetko tko voli ostajati petkom peti sat u školi i to još na dopunskoj nastavi, ali učenicima 5.a i 5.b razreda naše škole to uopće nije problem. Stoga smo im u sklopu Comenius projekta odlučili pripremiti zdrave grickalice da im pomognu u rješavanju zadataka i boljem učenju. Na meniju su bili lješnjaci, bademi, suhe marelice, šljive i brusnice te svježe voće. Poznato je da su orašasti plodovi bogat izvor minerala i zdravih masnoća, a da nam voće pruža obilje vitamina i vlakana. Čim smo izašli iz kuhinje u holu škole skupilo se nekoliko znatiželjnika koji su odmah i probali naše grickalice, a jednu zdjelicu čak smo odnijeli našoj tajnici i ravnateljici. Nakon degustiranja i fotografiranja učenici su prionuli vježbanju i svi su se složili - stvarno nam engleski bolje ide nakon zdravih grickalica! Složite si i vi užinu od suhog voća i orašastih plodova, barem dok ne dođe proljeće. Onda ćemo se javiti s novim zdravim i svježim voćnim zalogajima. Grickajte zdravo!

objavio: Teuta Bilić   datum: 23. 2. 2014.

« Studeni 2018 »