Putevima Huge Badalića

Tko je Hugo Badalić? pitaju me prijatelji, poznanici, rodbina.

Znam li ja, znamo li mi? postavljam i sebi isto pitanje.

Odgovor na ovo pitanje i kako smo proslavili rođendan pjesnika po kojemu se zove naša škola, potražite u nastavku!

Da, nije baš najpoznatiji, ali je zato posebniji i nama najvrjedniji. Ne znaju ljudi za našega pjesnika, prevoditelja, domoljuba čije ime krasi našu školu. Ne znaju pa smo zato tu uskočili mi i odlučili detaljnije predstaviti vam našega jednog i jedinog Badalića, Hugu Badalića.

Dragi čitatelji, dragi Hugići,

17. rujna obilježili smo poseban dan.

Naime, našem Hugi, velikanu hrvatske književnosti 19. stoljeća, 18. rujna bio je rođendan – 170. obljetnica rođenja. Učenici su odigrali igru – Prepoznaj velikane čija imena krase brodske škole! Nakon uvodne igre voditelji programa, učenici Dramske skupine Područne škole, upoznali su svoje prijatelje s detaljima iz života Huge. Sam Hugo bio je s nama te nam je zanimljivo, emotivno i s puno žara govorio o sebi obilazeći razrede. Saznali smo po kome je dobio ime, je li imao obitelj, gdje je sve živio, koje su mu omiljene pjesme i sl. Na kraju razgovora s Hugom provjerili smo što su zapamtili učenici koji su ga pomno slušali. Uslijedio je kviz. Kviz, koji su rješavali učenici, možete pokušati riješiti i vi, dragi naši čitatelji, klikom na poveznicu u nastavku. Mi smo se odlično zabavili. Svoje smo znanje o Hugi Badaliću proširili i na kraju sve aktivnosti zaokružili pjesmom U boj, u boj iz opere „Nikola Šubić Zrinski“ koja je odzvanjala cijelom školom. Emocije su bile na vrhuncu, a mi ponosni i punog srca.

Dragi naš Hugo, sretan ti rođendan!

Tvoji Hugići

Ove aktivnosti smo uklopili u eTwinning projekt „Uz čitanje riječi rastu 2“.

Josipa Citerbat

Priloženi dokumenti:
Kviz-_kolaz.png (3.36 MB)
Hugic_i_prijatelji.png (3.46 MB)
HB_-_Tri_grada_+.png (1.60 MB)
cestitka.png (10.12 MB)
Velikani_-_igra.png (3.08 MB)

objavio: Marija Janković   datum: 24. 9. 2021.