5. etapa - Profesionalno informiranje – predstavljanje Gimnazije „Matija Mesić“

U sklopu profesionalnog informiranja učenika osmih razreda i eTwinning projekta Srednjokaz našu su školu posjetili učenici Gimnazije „Matija Mesić“ sa svojom nastavnicom psihologije Jelenom Rukavina. Osmaši su imali priliku saznati više o različitim smjerovima Gimnazije: općoj, prirodoslovno-matematičkoj gimnaziji, jezičnoj te prirodoslovnoj gimnaziji.

Osim obveznih predmeta učenici Gimnazije predstavili su nam i različite predmete fakultativne nastave u koju se po svojim afinitetima uključuju, projekte i izvannastavne aktivnosti u kojima sudjeluju. Kako smo imali prilike čuti učenike trećeg razreda koji su se u srednjoj školi već dobro snašli, poslali su nam umirujuću poruku o uspješnom prevladavanju teškoća s kojima su se pri dolasku susreli. Istakli su važnost redovitog i discipliniranog rada, ali i istaknuli kako imaju vremena za bavljenje sportom i druženje. Mogli smo primijetiti da se osobito ponose uspjesima na državnim i međunarodnim natjecanjima te Oskarima znanja dodijeljenim njihovim učenicima i nastavnicima. Održavanje fakultativne nastave kojom se može steći njemačka jezična diploma osobito je privlačno mladima koji nastavak svog školovanja vide izvan granica Republike Hrvatske.

Kvalitetna priprema za upis na različite fakultete glavna je preporuka za upis u Gimnaziju „Matija Mesić“, a naši su učenici danas dobili informacije koje će im pomoći u donošenju konačne odluke.

objavio: Marija Janković   datum: 18. 3. 2022.