Hugin literarni dan i susret s književnicom - širimo pjesmom mir

Hugini literarni susreti zamišljeni su kao spoj pjesničkih, glumačkih, kreativnih, knjižničnih, umjetničkih i voditeljskih snaga naše škole i održavaju se od 2013. godine. Tema ovih susreta bila je: "Sloboda je neprocjenjiva", u skladu s temom Noći knjige.
U četvrtak, 5. svibnja i danas, 11. svibnja održali su se po trinaesti put u našim školskim zgradama. Na 13. Huginim literarnim susretima sudjelovali su svi učenici razredne nastave te predstavnici razreda predmetne nastave koji su čitali svoje pjesničke uratke, glumili, svirali i recitirali. Posebnost ovog literarnog susreta je u tome što smo ugostili jednu posebnu i svestranu osobu. Naime, u goste nam je došla učiteljica, književnica, kreativna i velikodušna duša Antonija Wurzberg koja nam je predstavila glavne likove svojih slikovnica - psa Arona i djevojčicu Ritu.

Serija slikovnica Aron i Rita posebna je po tome što u svojoj fabuli ima utkane savjete o tome kako dresirati psa. To donosi dvostruku korist – djecu poučava odgovornosti i aktivnom angažmanu u odgoju ljubimca, a ljubimca uči prihvatljivim ponašanjima. Kako glavna junakinja odrasta iz predškolske u školsku dob, tako se u slikovnicama izmjenjuju metode odgoja djece predškolskog uzrasta s metodama lakšeg učenja, poučavanja i zapamćivanja. Ove metode korisne su i roditeljima i učiteljima i djeci. Na nenametljiv način slikovnice progovaraju i o zaštiti životinja te uče djecu emocionalnoj inteligenciji pružajući im mogućnost proživljavanja i teških i radosnih trenutaka. Želite li da vaše dijete cijeni odanost, prijateljstvo, istinu, marljivost, odgovornost, da se zna zauzeti za sebe, a pri tome ne povrijedi drugoga – potražite slikovnice Aron i Rita i uživajte čitajući toplu poučnu priču.
Učenici su se prepustili nježnom, ali odlučnom glasu naše gošće te su radosno sudjelovali u svim aktivnostima, posebno u traženju blaga. Zavirite u galeriju i pronađite blago koje smo tražili, tražili i pronašli... Bilo ga je u izobilju!

objavio: Tanja Štević   datum: 11. 5. 2022.