Tečaj AI Basics for schools

AI Basics for Schools novi je EU Code Week MOOC (masivni otvoreni internetski tečaj) koji je učiteljima pružio izvrsnu priliku da steknu osnovno razumijevanje AI-a i njegovih potencijala i izazova. Naučili su kako integrirati izvore umjetne inteligencije u svoju nastavu kako bi poboljšali iskustvo učenja učenika. Tečaj je podigao svijest o važnosti integriranja AI u svakodnevnu nastavnu praksu kako bi pomogao da pripremie svoje učenike za život i karijeru u svijetu koji je oblikovao AI.
Ovaj tečaj s tri modula vodio je polaznike kroz osnovne elemente umjetne inteligencije. Naučili su kako definirati umjetnu inteligenciju, pogledati načine na koji se ona već koristi u našem svakodnevnom životu i istražiti mogućnosti i izazove umjetne inteligencije za poučavanje i učenje. Istražit su resurse koji omogućuju podršku učenicima i istovremeno omogućuju učenicima da kreativno koriste AI za pomoć drugima i rješavanje problema. Otkrili su aktivnosti vezane uz strojno učenje koje se lako mogu implementirati u različitim okruženjima za učenje: potpuno online, hibridna/ uklopljena i fizički distancirana učionica. Ispitali su etička pitanja koja stoje iza umjetne inteligencije i naučili kako učenicima pomoći da otključaju njen potencijal.

objavio: Kristina Krtalić   datum: 23. 3. 2021.