Aktivnosti e-Twinning projekta "Šetnja kroz godišnja doba“

1. aktivnost: Predstavljanje razreda pomoću Padleta

2. aktivnost:  Izrada loga i izbor loga projekta. Školski timovi su predložili po jedan logo i putem ankete održano je glasanje za službeni logo projekta. Logo je mogao biti nacrtan u bilo kojem računalnom programu, ali također i nacrtan rukom pa dorađen računalnim programom. Logo je morao biti isključivo rad učenika. Ovo je naš logo:

3. aktivnost: Izrada kalendara prirode. Cilj aktivnosti je pratiti promjene tijekom četiri godišnja doba, fotografirati prirodu, bilježiti vrijeme, temperaturu zraka i navesti datume praćenja.

4. aktivnost: Obilježavanja godišnjih doba (proljeća, ljeta, jeseni i zime). Cilj aktivnosti rada bio je obilježavanje svakog godišnjeg doba u učionici, školskoj sredini ili neposrednoj blizini. Mi smo uređivali školski pano projekta u učionici prirode, uređivali panoe u hodniku škole, sadili sadnice i proučavali promjene u prirodi (biljke, vodu, zrak) ali i družili se u prirodi kroz sport. Evo kako smo mi to obilježili.

Pratili smo listanje i žućenje stabala breze

Sadili smo sadnice i pratili njihov rast

5. aktivnost: Izrada i slanje čestitki za blagdane. Cilj ove aktivnosti bio je razviti osjećaj zajedništva članova projekta i važnosti obilježavanja blagdana. Učenici su sami izrađivali čestitke za pet odabranih škola članica projekta, prema prethodnom dogovoru i slali smo ih poštom.

6. aktivnost: Uređenje eTwinning kutka. Za svako godišnje doba uređivali smo svoj eTwinning kutak u razredu ili u školskom hodniku.

Obilježavanje smo razne eko datume

7. aktivnost: Izrada prezentacije projekta. Cilj ove aktivnosti je bila izrada cjelokupnog rada našeg projekta koju smo prezentirali ostalim šestim razredima.

I na kraju … stiglo nam je priznanje za sudjelovanje u projektu.

Naš projekt nagrađen je oznakom kvalitete (eTwinning Quality Label)

Danas smo primili još jedno priznanje za provedeni eTwinning projekt "Šetnja kroz godišnja doba" oznaku kvalitete (European Quality Label). Priznanje su dobili učenici 7.d razreda sa svojom razrednicom Ivanom Tunjić,projekt proveden tijekom školske godine 2018/2019. Vrijedan rad naših učenika i naše škole prepoznat je na najvišoj europskoj razini. Čestitke mom 7.d razredu!!!

:: opširnije ::

objavio: Ivana Tunjić  datum: 21. 8. 2019. 08:43