Pravila esigurnosti

Putokaz za sigurno snalaženje u e–svijetu

1. Pametno s pametnim tehnologijama!
  2. Promisli pa klikni - uvijek provjeri informaciju.
  3. Uključi kritičko mišljenje - čuvaj se lažnih vijesti i lažnih
      prijatelja.

4. Youtuberi su zabavni, ali nisu pravi prijatelji.
  5. Poštuj sebe i druge u virtualnom svijetu.
  6. Lijepo komuniciraj i pristojno se ponašaj.
  7. Reci ne elektroničkom nasilju!
  8. Zaštiti svoju privatnost, ne dijeli svoje i tuđe fotografije, čuvaj
      lozinke.

9. Uvijek potraži pomoć u slučaju elektroničkog nasilja.
10. Roditelji, učitelji i škola tvoji su stvarni prijatelji! Razgovaraj s
      njima.

11. Živi u stvarnom svijetu, ne virtualnom.
12. Klik na „Red button“ i „Uho“.

O esigurnosti u našoj školi

Školske godine 2020./2021. naša je škola bila uključena u eTwinning projekt "A safety net for internet safety", za koji smo primili i nacionalnu oznaku kvalitete.

Školske godine 2019./2020. naša je škola bila uključena u eTwinning projekt "Let´s celebrate Safe Internet Day together", za koji smo primili i nacionalnu oznaku kvalitete.

Školske godine 2020./2021. naša je škola bila uključena u eTwinning projekt "A safety net for internet safety"

Po pozivu gđe Ane Pavlić, koordinatorice za eTwinning, s primjerom dobre prakse sudjelujemo u Godišnjoj konferenciji eTwinninga s temom Medijska pismenost i dezinformacije, koja je obilježena u našem eTwinning projektu "A safety net for Internet safety".

Školske godine 2021./2022. naša je škola bila uključena u eTwinning projekt "Click smart with dart"

Školske godine 2022./2023. naša je škola bila uključena u eTwinning projekt "eSafety first"

Naša je škola dobila eSafety Label (oznaku esigurnosti)!

Našoj je školi dodijeljena brončana Oznaka eSigurnosti koja vrijedi idućih 18 mjeseci. Učiteljica informatike Kristina Krtalić uključila je školu u eSafety zajednicu. Da bi škola dobila eSafety Label potrebno je ispuniti više uvjeta. Najprije se treba registrirati, a zatim sudjelovati u zajednici dijeljenjem znanja, resursa, primjera i iskustva, ispuniti upitnik za procjenu... Uz oznaku esigurnosti dobili smo i akcijski plan kojim ćemo ne samo zadržati brončanu oznaku, nego se nadamo dobiti i srebrnu i zlatnu oznaku esigurnosti.

Naša je učiteljica, u sklopu aktivnosti dobivanja eSafety Label, na European Schoolnet Academy uspješno završila nekoliko tečaja, te nekoliko edukacija na platformi eTwinning. Svoje stečeno znanje rado dijeli s kolegama/icama.

« Ožujak 2021 »