Zora 2013/2014.
Kako ti doživljavaš Isusa

Kako ti doživljavaš Isusa Krista?

Isus Krist, naš Osloboditelj i Spasitelj, koji je trpio, umro i uskrsnuo te nas osposobio snagom Duha Svetoga. Isus Krist je moj uzor. Ja vjerujem u njega, znam da je tu, pored mene, u mom srcu. Isus mi pomaže i daje mi snagu i nadu za život. Uvijek je tu među nama, iako ga ne vidimo, on nam osvjetljava put.  Oprašta nam kakav god grijeh počinili. Kad ga nešto molimo, iz dubine duše i najjačom snagom našeg srca on nam to i ispuni. Uvijek je tu, otvara nam svoje srce, voli nas i štiti od svakoga zla. Za mene je Isus nešto veliko. Kada se molim i s njim razgovaram, ispunjava me i osjećam se obnovljeno. Svi moramo vjerovati i znati da je on naš Spasitelj, Onaj koji nas čuva i koji je umro za nas.

Kako ja doživljavam Isusa

Kako ja doživljavam Isusa Krista?

Isus Krist je naš spasitelj te najveći od svih proroka. O sebi je govorio u raznim prispodobama, čineći čuda i žrtvujući se na križu. Za mene je on prijatelj koji će mi prvi pokazati da je uvijek uz mene. Isus Krist je onaj koji će me uvijek voljeti bez obzira na moje mane. On je moj put. On me uči kako voljeti, opraštati i živjeti. On je za mene osoba koja će uvijek biti tu znajući da me neće izdati. Isus Krist će uvijek imati posebno mjesto u mom srcu. On mi daje nadu za život. Najbitnije je da svi znamo da je Isus uvijek tu za nas i da za svakoga čuva posebno mjesto u svome srcu. Onda kada mislimo da nas je napustio, tada je najviše uz nas. Neki od nas ponekad zaborave da je on tu pa se ružno ponašaju. Ali usprkos našoj slabosti on nas izvodi na pravi put.

Monika Pleša 7.b

Oproštaj s lastavicama

Kada su lastavice odlazile vjeverica je bila tužna i zbunjena. Znala je da njihov  odlazak najavljuje  hladne  i  kišovite dane. Lisica je prestala loviti, a ježić se sklupčao od tuge skriven u suhom lišću.
Maslačak je pognuo svoju cvjetnu glavicu od žalosti i počeo venuti. Tratinčice koje su se radovale svakoj sunčanoj minuti listopada, skupile su svoje sićušne latice znajući što najavljuju  lastavice svojim odlaskom.
Trava je svojim vlatima mahala lastavicama na odlasku. Lišće je tiho padalo sa stabala na  vlažno i hladno tlo.
Sve je bilo tiho i tužno.

Hrvoje Vucić 4.e

Jato na odlasku

Odlazak lastavica silno je rastužio šumske životinje. Jež  i  vjeverica shvatili su koju im poruku šalju lastavice svojim odlaskom na jug. Pokupili su šumske plodove koje im je rana jesen podarila  i sanjali o  ponovnom  susretu u proljeće.
Maslačak je virio iz trave i uplakane glavice promatrao nebo i jato lastavica na odlasku. Tratinčica je strepila zbog studeni koja joj sve više prijeti.
Svi su znali da odlazak lastavica znači dolazak  hladnih jesenskih dana, još hladnije zime, tišinu i tugu jer nema radosne pjesme ptica.

Adrian Stanić  4.e

Dobrodošlica jeseni

Rujan lijeni

Na grani sjedi.

Grožđe bijelo

U bocu sjelo,

Dječak mali,

vino pravi, mami rad

za rođendan.

Luka Seili, 3.e

Jesen

Ne volim kad jesen dođe,

tad žuto lišće pada,

a ja ga moram čistiti tada.

Vani vjetar puše

sa stabla se listovi ruše.

Jesenska kiša pada

meni je dosadno tada.

Kad jesen dođe,

volim da što prije prođe.

Helena Mitrović, 3.e

Rujan

U rujnu lišće pada,

A jabuke crvene.

Ptice odlaze na jug,

sretan im put.

Laura Kajić, 3.e

Jesen

Jesen svakakvih čari ima,

kada dođe jesen,

znači bliži se zima.

Ima malo sunca,

ima malo kiše

i zlatni listić na vjetru se njiše.

U jesen zrije voće slatko,

jako dobro znam,

voli ga dijete svako.

Robin Kafedžić 3.e