Božić dolazi

Stiže Sveti Nikola

Stiže Sveti Nikola, stiže Sveti Nikola,  dobroj djeci sve će dati, zločestu ni pogledat….

Sveti Nikola

Ima jedan Sveti Nikola koji je bio biskup, a sada je sveti Nikola. On svoj djeci svijeta ostavlja darove. On ne ostavlja darove svaki dan,  ima određeni dan za to, a to je 6. prosinca. Krampus koji ga prati ostavlja djeci šibe. Krampus ga prati zato što mu je tako lakše doći do djece. Kada krampus hoda čuje se lupanje lanaca, a kada hoda sveti Nikola tada se ništa ne čuje.

Sveti Nikola je dobar!

Stiže Niko

Sveti Nikola stiže. Stiže u našu kuću i nosi nam darove. Sveti Niko je drag i dobar i on će ti donijeti svašta. Tko ne bude dobar taj ništa neće  dobiti!

Krampus

Ja sam krampus i imam rep i rogove. Djeca me se boje. Plašim djecu tako što udaram lancima, mlataram svojim repom i vičem. Izvodim te nepodopštine i dijelim šibe dobroj i zločestoj djeci. Mislim se popraviti i biti dobar.

Najljepša priča o svetom Nikoli

Bio jednom davno jedan stari Sveti Nikola. Imao je lijepu prekrasnu kapu, staru bradu i štap. Jako je bio star pa nije mogao dijeliti poklone. Pa me zato pozvao da ja umjesto njega dijelim darove. Stavili su mi bradu, obukli odijelo i dali mi štap. Bili su tu i patuljci koji su me bodrili. Jako mi se svidjelo dijeliti darove djeci. Išla sam taksijem jer nisam mogla hodati, jako su me boljele noge. Bila je to prekrasna čarolija koju nikada nisam doživjela. Bilo je nevjerojatno!

Marija Arbanas, 3.e

objavio: Mirna Lesičar   datum: 4. 12. 2014.