Novo iz školske knjižnice

Dragi čitatelji i ljubitelji knjiga. Javljamo vam se iz redakcije školske knjižnice s novim vijestima iz kuće znanja. Učiti smo počeli u ponedjeljak s učenicima prvih razreda, takozvanim boravkašima. Mlada knjižničarka Marta Šokčević, učenica 6.a razreda pročitala im je priču o zdravim zubima i njihovoj njezi, a učenici su potom učili kako pravilno oprati zube, koju je hranu poželjno jesti, a koju izbjegavati, što je to karijes, plomba, zubni konac, stomatolog... Ovaj tjedan su školsku knjižnicu posjetili učenici 2.e razreda te su na dva školska sata, kroz obradu lektire na drugačiji način, ušli u svijet Andersenovih bajki kroz priču“ Ružno pače“. Naučili su da se ljepota nalazi u srcu čovjeka, a ne njegovoj vanjštini te kako je bogatstvo u različitosti ljudi. Učenje u knjižnici nastavili su učenici 3.a razreda koji su se kroz lektiru „Miševi i mačke naglavačke“ uvjerili kako je u mašti sve moguće, čak i da vječni neprijatelji postanu najbolji prijatelji!
Ovaj tjedan u školskoj knjižnici Područne škole održao se i sastanak Volonterskog kluba na kojemu smo se svi bolje upoznali te krenuli s realizacijom plana i programa rada mladih volontera.
I šećer na kraju! U knjižnicu su stigle nove knjige. Vrlo su zanimljive, poučne i drugačije. Dođite u školsku knjižnicu  po novu dozu  znanja.  Do čitanja!

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Tanja Štević   datum: 28. 9. 2018.