Slonovi, miševi, bubamare…

Naša škola je u ponedjeljak, 7. studenog, imala čast po treći put ugostiti poznatu spisateljicu i lutkaricu Jadranku Čunčić - Bandov. Svoj posjet započela je u Matičnoj, a nastavila u Područnoj školi. U oba je slučaja oduševila učenike, učiteljice i učitelje koji su uživali u maštovitim izvedbama njezinih igrokaza. Prvi igrokaz napisala je još u srednjoj školi, a zove se Ludara i Pinki. Do sada je objavila sljedeće zbirke igrokaza: Razgovori u travi, Od jarca do komarca, Igre sa zmajevima, Šale, trice, zvrndalice, Puž na raskrižju, Tinka Fakinka te slikovnicu Lju – ju i strip album Boduljko i Žbunika. Autorica je scenarija lutkarske serije Tikvići.

Svi smo se uvjerili da njezine lutke „izlaze iz knjiga“ u različitim materijalima i oblicima. Naime, naša je škola postala pozornica različitim lutkama izrađenim od najobičnijih, svakodnevnih materijala i kućanskih pomagala, kao što su spužve, kutije, tikvice, košarice, žice, kuhače, kartoni za jaja, zdjelice, čačkalice, štipaljke, torbice… Jadranka Čunčić - Bandov udahnula im je život svojom izvrsnom glumom, dinamikom i mimikom. No, u svemu tome našoj dragoj gošći pomagali su učenici koji su aktivno sudjelovali u predstavi te su neki od njih i glumili, miševe, mačke, slonove, jarčeve, ovnove, kornjače, krokodile, bubamare… Nakon predstave osjećali smo se zaigrano i sretno te smo zaključili da mašta, zaista, može svašta!

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Tanja Štević   datum: 8. 11. 2016.