preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:

Važni dokumenti
 

eTwinning projekt "Stay alert for everything online"

"Stay alert for everything online" jednogodišnji je eTwinning međunarodni projekt u kojem sudjeluju škole iz Poljske, Litve, Rumunjske, Azerbajdžana, Gruzije, Grčke i Hrvatske. Autori projekta su Ştefana Opria iz Rumunjske i Evaggelia Sariggoli iz Grčke. Učenici osnovnoškolske dobi diljem Europe vrlo su aktivna na Internetu s mnogim igrama i aplikacijama društvenih mreža. Zato im je važno dati vještine koje su im potrebne za donošenje sigurnih odluka. Od internetskog zlostavljanja do kritičkog razmišljanja o informacijama na Internetu koje čitaju, učenici će biti uključeni u aktivnostima o sigurnom korištenju Interneta u školi i kod kuće.

CILJEVI:
- pružiti informacije, smjernice i resurse o Internetu
- zaštititi i osnažiti učenike u online svijetu
- pobrinuti se da je digitalni svijet učenika siguran i da imaju vještine, znanje i podršku koja im je potrebna
- kroz aktivnosti će nam učenici reći kakav siguran internet žele

NAČIN REALIZACIJE:
- upoznajmo se – izrada avatara
- izrada stranica u twinspaceu – organizirajte aktivnosti
- predstavljanje projekta učenicima (ciljevi, ciljevi, aktivnosti)
- izrada logotipa za projekt - glasanje za najbolji logo
- sudjelujemo u EU Code Week 2023.
- netiquette

VREMENIK:
- tijekom nastavne godine

NOSITELJI:
- koordinator projekta u školi: učiteljica informatike Kristina Krtalić i učenici

AKTIVNOSTI:
- online anketa (kako se koristim Internetom?) i predstaviti rezultate
- suradnička infografika (Dobre stvari na mreži – Opasnosti na mreži)
- proslava Dana sigurnijeg interneta
- kolaborativne Kahoot igre, križaljke, slagalice (Cyberbullying - Privatnost i sigurnost - Upravljanje informacijama na mreži)
- stručnjaci za online sigurnost - intervju za European School Radio
- online sastanci (prosinac-veljača-svibanj)
- evaluacija

OČEKIVANI REZULTATI:
- učenici će se upoznati s odgovornim korištenjem društvenih mreža i Interneta općenito
- povećat će svoje jezične vještine u smislu korištenja engleskog jezika u procesu svakodnevne komunikacije
- rezultate projekta razvit će učenici sudionici projekta (igre, kvizovi, prezentacije, posteri, elektroničke knjige, itd.).

Nacionalna oznaka kvalitete za projekt "Stay alert for everything online"

Naš je jednogodišnji međunarodni eTwinning projekt "Stay alert for everything online" završio. Stigla je potvrda da je projekt nagrađen nacionalnom oznakom kvalitete (National Quality Label). "Stay alert for everything online" jednogodišnji je eTwinning međunarodni projekt u kojem su sudjelovale škole iz Poljske, Litve, Rumunjske, Azerbajdžana, Gruzije, Grčke i Hrvatske. Autori projekta bili su Ştefana Opria iz Rumunjske i Evaggelia Sariggoli iz Grčke, a voditeljica projekta u našoj školi učiteljica informatike Kristina Krtalić. Cilj je projekta bio upoznati učenike sa sigurnim korištenjem Interneta i podići svijest o pitanjima etike i sigurnosti. 

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 3. 8. 2024. 11:36

Certifikat za sudjelovanje u eTwinning projektu

Autori jednogodišnjeg međunarodnog eTwinning projekta "Stay alert for everything online" dodijelili su svim aktivnim sudionicima projekta certifikat (koji je, kao jedna od aktivnosti, izradila naša učiteljica informatike). Bilo je zadovoljstvo sudjelovati u ovom projektu. Veselimo se budućoj suradnji s projektnim partnerima. 

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 11. 6. 2024. 21:59

Primili smo priznanje - oznaku eTwinning škole!

Oznaku eTwinning škole od danas (po drugi put) ponosno nosi i naša škola. Škole koje su dobile eTwinning školsku oznaku sjajni su primjeri kako cijela škola može imati koristi od eTwinninga. Aktivni su u provedbi i promicanju vrijednosti i pedagogije eTwinninga, referentna su točka za svoju lokalnu zajednicu i predstavljaju model drugim školama.
Nakon dvodijelnog postupka prijave ukupno je 933 škola dobilo oznaku eTwinningove škole za 2024.-2025. godinu (od toga 17 osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske).
Naša škola, kao prava eTwinning škola, ugrađuje vrijednosti eTwinninga u politiku škole, praksu i profesionalni razvoj uz podršku uprave škole.
Uz oznaku eTwinning škole, eTwinning prepoznaje i ocjenjuje uključenost, predanost ne samo pojedinačnih eTwinnera, već i cijele škole, gdje timovi učitelja rade zajedno.
Naša škola sudjeluje u eTwinning projektima od 2015. godine i do sad smo sudjelovali u preko 50 eTwinning projekata, od kojih su mnogi nagrađeni Nacionalnim i Europskim oznakama kvalitete.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 13. 5. 2024. 08:59

Gen Z akademija

Danas je Područnu školu Jelas posjetila Gen Z akademija s poznatim influencerima i content-creatorima Mirsadom Kadićem, Vedranom Kantarom (Vjeverić), Andreom Pacadi i Marcom Cuccurinom koji su učenicima osmih razreda govorili o prednostima i manama "influensanja", zamkama interneta, opasnostima na koje mogu naići kao i gdje potražiti pomoć i savjet. Osim za predavanje bilo je vremena i za pitanja učenika kao i fotografiranje. Poznati gosti su u školi izazvali opće oduševljenje kako kod najmlađih tako i kod najstarijij učenika. Nositelji ovog projekta su Mood Media, A1 i Centar za sigurniji internet.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 23. 4. 2024. 22:44

Dani medijske pismenosti 2024.

Dani medijske pismenosti projekt su Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, koji se u suradnji s brojnim partnerima i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi svake godine u proljeće, od 2018. godine. I mi smo se ove godine po prvi put aktivno uključili u provedbi aktivnosti u Danima medijske pismenosti 2024. godine.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 23. 4. 2024. 15:36

An Evolving Online Safety Landscape

Što je djeci i mladima potrebno da postanu sigurni, osnaženi i aktivni sudionici na Internetu, a da nitko ne bude izostavljen? Kako ključne inicijative EU-a poput Europske strategije za bolji internet za djecu (strategija BIK+) utječu na digitalna iskustva djece i mladih? Ovaj tečaj pružio je polaznicima osnovne informacije i razumijevanje ključnih inicijativa koje oblikuju digitalna iskustva djece i mladih. Tečaj je također omogućio učiteljima da utvrde načine na koje mogu pomoći u zaštiti i promicanju dječjih prava u digitalnom svijetu, kako obrazovanje može osnažiti djecu i mlade s potrebnim vještinama i kompetencijama za Digitalno desetljeće te metode za poticanje svih mladih aktivno sudjelovati u oblikovanju boljeg i sigurnijeg interneta.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 2. 4. 2024. 14:27

Pokrenuta prva Gen Z Akademija

Pri otvorenju prvog savjetovališta Centra za sigurniji internet u Zagrebu pokrenuta je i prva Gen Z Akademija. Mjesto je to gdje će GenZ-ovci saznati više o odgovornom influensanju, a proizvod je suradnje agencije MoodMedia, A1 Hrvatska i Centra za sigurniji internet. Počevši od 19. ožujka, tim regionalno poznatih influencera i stručnjaka Centra za sigurniji internet odlazit će u škole diljem Hrvatske te upoznati GenZ-ovce s karakteristikama odgovornog korištenja tehnologije, ali i konzumiranja sadržaja na društvenim mrežama. Svi znamo da život na njima povlači brojna pitanja o privatnosti, stvarnosti, neprimjerenima sadržajima i utjecaju koji to stvara na naše mentalno zdravlje i svakodnevno funkcioniranje. Stoga prva akademija koju predvode influenceri i Centar za sigurniji internet nastoji približiti generaciji Z odgovorno kreiranje digitalnog sadržaja, važnost prijave neprimjerenog sadržaja online, njihovom utjecaju na pratitelje te o mnogim drugim temama iz svijeta digitalnih medija, marketinga i promocije. Cilj je na zabavan, ali edukativan način pružiti dublji uvid u njihov način rada i života kao influencera i video kreatora te istaknuti koje odgovornosti nose takve uloge. Gen Z Akademija pokreće se uz podršku naših partnera A1 Hrvatska, koji neumorno radi na osvještavanju trendova i opasnosti u digitalnom svijetu, a moderatori su poznati influenceri i video kreatori Marco Cuccurin i Nika Pavičić. Uz njih će se pojaviti i ostala poznata lica s kojima odrastaju današnje generacije, a to su Sead Hrustanović, Andrea Pacadi, Vedran Kantar, Rafaela Seba, Mirsad Kadić i Monika Žilavi.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 14. 3. 2024. 22:40

Klikolovka (Clickbait)

Danas su učenici osmih razreda učili o clickbait-u u sklopu kritičke procjene informacija na Internetu. Učenici su na primjerima saznali kako i zašto nastaju clickbait vijesti, te kako ih prepoznati. Učenici su dobili zadatke da na Padlet ploči pronađu na Internetu jednu Clickbait vijest, da smisle jednu Clikbait vijest i dovrše pet Clickbait naslova za članke.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 5. 3. 2024. 16:25

"Mreža" i Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg interneta obilježili smo  kroz kazališnu predstavu Teatra Tirena pod nazivom "Mreža." Glumci su učenicima predmetne nastave prikazali fizička i psihička stanja u kojima se čovjek nalazi kada upadne u zamku društvenih mreža... Na zanimljiv način ukazali su na potencijalne opasnosti pretjeranog korištenja društvenih mreža i ekrana, počevši od smanjenje koncentracije, nedovoljnog fizičkog kretanja, cyberbullinga na društvenim mrežama... Likovi poput Palca, Koncentracije, Mozga, Kralježnice, Samopouzdanja i Vida ostat će upamćeni po originalnom prikazu te po porukama koje su poslali učenicima... Like, share, follow za sigurniji internet! Zavirite u galeriju!

  :: opširnije :: 


objavio: Tanja Štević  datum: 28. 2. 2024. 10:57

Dan ružičastih majica

Danas smo obilježili Dan ružičastih majica poznat i kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Ovaj dan obilježava se s ciljem podizanja svijesti o problemu vršnjačkog nasilja i promicanja kulture nenasilja i tolerancije među mladima. Iako se kroz cijelu školsku godinu, kroz različite aktivnosti učenike poučava o temi vršnjačkog nasilja, danas smo na to stavili poseban naglasak oblačenjem majica.
Što smo sve radili pogledajte OVDJE!
  :: opširnije :: 


objavio: Lana Tolarić  datum: 28. 2. 2024. 09:11

Lažne vijesti (Fake news)

Učenici 8.a i 8.b razreda, obilježavanjem Dana sigurnijeg Interneta, učili su o lažnim vijestima u sklopu kritičke procjene informacija na Internetu. Sadržaji su vezani za ishod A.8.1. učenik kritički procjenjuje točnost, učestalost, relevantnost i pouzdanost informacija i njihovih izvora (znati izvući najbolje iz bogate ponude informacijskih i obrazovnih portala, enciklopedija, knjižnica i obrazovnih računalnih programa). Učenici su na primjerima saznali kako i zašto nastaju lažne vijesti, kako prepoznati lažnu vijest. Učenici su dobili zadatke da na Padlet ploči postave izrade primjer lažne vijesti, istraže koja se lažna vijest smatra prvom takvom, pokušaju pronaći lažnu vijest,... 

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 26. 2. 2024. 14:27

I računalo se može razboljeti

čenici trećih razreda nastavljaju sa sadržajima sigurnosti na Internetu. Znaju što su virusi, kako se prenose zarazne bolesti i kako se od njih štititi, a danas su se upoznali pojmovima računalni virus, kako se prenose, kako se zaštititi, što su antivirusni programi i vatrozid. Svoje su stečeno znanje provjerili kroz kratke kvizove te u još jednom druženju s Dabricom Darkom u igrici Dabrica Darka zna se pristojno ponašati na Internetu, čiji su sadržaji vezani za računalne viruse.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 15. 2. 2024. 18:27

Internetski bonton u 3.a i 3.b

Učenici trećih razreda nastavljaju sa sadržajima sigurnosti na Internetu. Učenici 3.a i 3.b razreda upoznaju pravila poželjnog ponašanja na Internetu, uspoređuju pravila s "običnim" bontonom, te zaključuju da se svih pravila poželjnog ponašanja treba pridržavati i u virtualnom svijetu. U internsetskoj igri Budi Internet genijalac, trećaši su odigrali igru Cool je biti dobar, u kojoj su zaključili da je plemenito biti ljubazan, biti dobar prema drugoj osobi na internetu. Kada drugi vide da ste ljubazni na internetu, to i njih potiče da budu ljubazni.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 15. 2. 2024. 17:55

Najbolji tragači u online potrazi za blagom (Dan sigurnijeg Interneta 2024.)

Učenici su osmih razreda matične škole, povodom Dana sigurnijeg Interneta 2024., sudjelovali u online potrazi za blagom, koju je organizirala udruga Suradnici u učenju. Potraga za blagom je zahtijevala kompetencije pretraživanja interneta, kritičkog promišljanja, čitanja s razumijevanjem, uočavanja bitnog, donošenja zaključaka na temelju informacija, točnosti te obaveznog razmišljanja prije nego li se klikne na neki od odgovora. Potraga je bila organizirana u obliku kviza s 20 pitanja i zadataka. U potrazi je sudjelovalo 2520 učenika osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Naše su učenice  Lucija Funarić, 8.aTea Krnić8.a među 41 učenika koji su ostvarili maksimalni rezultat u online potrazi u Republici Hrvatskoj. Čestitke!

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 14. 2. 2024. 19:14

Dan sigurnijeg Interneta u 5.a i 5.b razredu

Ove su godine učenici 5.a i 5.b razreda različitim aktivnostima obilježili Dan sigurnijeg Interneta. Sadržaji su vezani za ishod iz domene e-društvo D.5.1 učenik analizira etička pitanja koja proizlaze iz korištenja računalnom tehnologijom. Naučili su prepoznati i razlikovati slabu zaporku od jake zaporke, te stvoriti jaku zaporku, te provjerili prepoznavanje slabih i jakih zaporki u online kvizu. Upoznali su se s generatorima zaporki i načinu provjere je li njihova zaporka jaka ili nije. Potom su pokušali stvoriti jaku lozinku slijedeći upute (smisliti jednu rečenicu koju će lako zapamititi, izdvojiti prva slova svake riječi u toj rečenici, zamijeniti dva ili više slova brojevima, dodati dva ili više simbola), te su čitav postupak postavili na ploču Digipad. Zaključili su i to da nije dovoljno samo stvoriti jaku zaporku, nego je treba i zapamtiti! Nakon toga učenici su odigrali igru Budi Internet genijalac i to dio Čuvaj svoje tajne: Toranj s blagom je srušen, a Internautova blaga poput brojeva, fotografija i privatnih poruka izložena su visokom riziku. Učenii su izbjegavali Hakera, skupljali simbole, gradili toranj uz pomoć sigurnih lozinki da trajno zaštite svoje najsigurnije tajne. Odigrali su i Kahoot! vezan za temu Sigurnost na Internetu. Na kraju su krenuli u potragu za blagom s pitanjima vezanim za sigurnost na Internetu. Provedene aktivnosti dio su međunarodnog eTwinning projekta "Stay alert for everything online".

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 9. 2. 2024. 18:21

Dan sigurnijeg Interneta u 7.a i 7.b razredu

Sadržaji obilježavanja Dana sigurnijeg Interneta u 7.a i 7.b razredu vezani su za ishod D.7.2 demonstrira i argumentirano opisuje primjere dobrih strana dijeljenja informacija na internetu i njihova brzog širenja te primjenjuje pravila odgovornoga ponašanja. Učenici su kroz kratku vježbu saznali kako dijeljenje sadržaja može izmaknuti kontroli, podsjetili se pravila ponašanja na Internetu kroz deset Internetskih zapovijedi, komentirali kratke vido-isječke Think before you accept, Think before you share, Think before you send, te Lijepa riječ, treba nam lijepa riječ. Svakako najzanimljiviji dio današnjeg dana učenicima bio je igranje avanturističke igrice Budi Internet genijalac (pažljiva planina - dijeli pažljivo) koja stavlja ključne lekcije digitalne sigurnosti u praksu. Pažljiva planina mjesto je na kojem se svi okupljaju i druže. Međutim, moraš paziti što ćeš dijeliti i s kime. Informacije putuju brzinom svjetlosti, a među Internautima koje znaš postoji jedan uljez – Brbljavac koji sa svima dijeli baš sve. Dijeljenje sadržaja na internetu – pazi s kime dijeliš podatke: širenje i dijeljenje podataka – što se smije a što ne smije dijeliti, digitalni trag – svoj i tuđi te posljedice pretjeranog dijeljenja informacija. Učenici su sudjelovali i u online potrazi za blagom, koju je organizirala udruga Suradnici u učenju. Potraga za blagom je zahtijevala kompetencije pretraživanja interneta, kritičkog promišljanja, čitanja s razumijevanjem, uočavanja bitnog, donošenja zaključaka na temelju informacija, točnosti te obaveznog razmišljanja prije nego li se klikne na neki od odgovora. Provedene aktivnosti dio su međunarodnog eTwinning projekta "Stay alert for everything online".

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 8. 2. 2024. 20:55

Dan sigurnijeg Interneta 2024. u 3.a i 3.b razredu

Svake se godine, drugog dana drugog tjedna u drugom mjesecu, obilježava Dan sigurnijeg Interneta (moto je Zajedno za bolji Internet). I učenici trećih razreda matične škole su različitim aktivnostima obilježili Dan sigurnijeg Interneta ishodom iz domene e-društvo D.3.2 učenik primjereno reagira na svaku opasnost/neugodnost u digitalnome okruženju, štiti svoje i tuđe osobne podatke. Razgovarali su s učiteljicom u kojim se situacijama kako biti siguran i kako se štititi na Internetu, što su osobni podaci i treba li ih dijeliti na Internetu.  Odigrali su edukativnu igricu Dabrica Darka otkriva digitalni svijet. U igri, glavni lik je dabrica Darka, koja je razigrana i nestašna, znatiželjna i hrabra, rado se upušta u pustolovine i istražuje, pravi je pokretač i inicijator i nikad joj nije teško pokušati riješiti problem. U igri i rješavanju problema pomažu joj medo Marko i mudra sova. Oni su također i dobro društvo za vježbe rastezanja jer je uz igranje i učenje na računalu važno voditi i brigu o svom zdravlju. Igrica razvija svijest o primjeni digitalne tehnologije u osobnom i profesionalnom životu, posljedicama njezine primjene te pravima i odgovornostima digitalnog građanina. 

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 8. 2. 2024. 16:19

Dan sigurnijeg Interneta u 6.a i 6.b razredu

Ove su godine učenici 6.a i 6.b razreda obilježili Dan sigurnijeg Interneta ishodom iz domene e-društvo D.6.1 učenik stvara svoje pozitivne digitalne tragove primjenjujući saznanja o važnosti i utjecaju digitalnih tragova na naš svakodnevni život. Raspravljali smo o tragovima (u pijesku, različite životinjske tragove, otisak prsta,...). Učenici su upoznali pojmove digitalni trag, pozitivni i negativni tragovi, aktivni i pasivni tragovi, digitalni ugled, te u tražilicu upisivali svoje ime da potraže i analiziraju svoje digitalne tragove. Rješavali su kviz u kojem su određivali što od navedenog je pozitivan a što negativan trag. U online alatu Wordart su izrađivali "digitalni trag" riječima povezanim s današnjom aktivnošću te ga pohranili u svoj e-portfolio i prikazali na Padlet ploči. Kako u Wordart-u ne postoji oblik stopala, učenici su sliku/crtež stopala (lijevog ili desnog) dodali iz svoje mape u Wordart-u. Upisivali su pojmove koje smo danas saznali/ponovili a vezane za digitalne tragove na Internetu, dodjeljivati im broj (ovisno o tome koje riječi želi istaknuti veličinom), odrediti boje kojima će prikazati znak, vrstu fonta, pohraniti u svoj eportfolio kao .png datoteku. Učenici su u objavama tri osobe morali objasniti što su saznali iz njihovih "digitalnih" tragova. Provedene aktivnosti dio su međunarodnog eTwinning projekta "Stay alert for everything online".

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 7. 2. 2024. 16:09

Online konferencija Potraga za boljim Internetom

Naša se učiteljica informatike pridružila online konferenciji "Potraga za boljim internetom" koja je održana danas, 6. veljače 2024., povodom Dana sigurnijeg interneta, kako bi učitelji zajednički poslali snažniju poruku o važnosti prevencije elektroničkog nasilja, stvaranja sigurnog virtualnog okružja te dostupnosti kvalitetnih internetskih sadržaja za djecu i mlade. Konferenciju "Potraga za boljim internetom" organiziraju udruga "Suradnici u učenju", CARNET i Nacionalni CERT s partnerima: Agencijom za zaštitu osobnih podataka, Agencijom za elektroničke medije, Hrabrim telefonom, Pravobraniteljicom za djecu, Hrvatskom regulatornom agencijom za mrežne djelatnosti, portalom Medijska pismenost, Agencijom za mobilnost i programe Europske unije, Agencijom za odgoj i obrazovanje, CroAI udrugom, školama partnerima Budi internet genijalac projekta, Oracleom, Microsoftom i Googleom.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 6. 2. 2024. 21:21

Potraga za boljim i sigurnijim Internetom

Povodom Dana sigurnijeg Interneta 6. veljače 2024. naši su se osmaši u matičnoj školi uključili u zanimljivu online potragu za boljim i sigurnijim Internetom s nizom zanimljivih interaktivnih zadataka. Za sudjelovanje im je bilo potrebno računalo ili neki drugi uređaj s mrežnim preglednikom, pristupom internetu i vrijeme te kompetencije pretraživanja interneta, kritičkog promišljanja, čitanja s razumijevanjem, uočavanja bitnog, donošenja zaključaka na temelju informacija, točnosti te obaveznog razmišljanja prije nego li se klikne na neki od odgovora. Moramo vam odmah reći da su neki učenici sve zadatke točno riješili. Bravo!

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 5. 2. 2024. 16:45

Stvaramo igre povodom Dana sigurnijeg Interneta

Aktivnost krajem mjeseca siječnja u našem eTwinning projektu Stay Alert For Everything online je izrada jednostavnih igrica u odabranom online alatu. Mi smo odabrali jednostavan online alat Wordwall i izradili četiri igrice i to Stay safe online, Digital footprint, Strong and weak passwords i Be smart on the Internet.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 1. 2. 2024. 10:04

The A-Z of safe internet for kids

Aktivnosti u mjesecu siječnju su uvod u obilježavanje Dana sigurnijeg Interneta 6. veljače ove godine. Jedna od aktivnosti u tom mjesecu je i suradnja učenika na izradi zajedničke knjige "The A-Z of safe internet for kids" u online alatu Book Creator. Naše su stranice K, L, M i N pročitali i snimili učenici 8.b razreda Lovro Č., Karla M., Noa S. i Jana P.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 30. 1. 2024. 10:12

Anketa eTwinning projekta "Stay alert for everything online"

Nakon povratka sa zimskog odmora dočekala nas je aktivnost u našem eTwinning projektu i to anketa koju moraju ispuniti svi učenici sudionici projekta, a vezanu za uporabu Interneta.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 12. 1. 2024. 08:06

Izabran je logo za eTwinning projekt "Stay alert for everything online"

Odabran je logo za naš eTwinning projekt o sigurnosti na Internetu. "Stay alert for everything online! Naš je i logo iz škole iz Grčke u prvom krugu dobio jednak broj glasova, a u drugom je krugu glasanja odabran ipak logo iz škole iz Grčke.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 20. 12. 2023. 16:39

Christmas card exchange

U sklopu eTwinning projekta "Stay alert for everything online"  sudjelujemo u aktivnosti slanja božićnih čestitki školama sudionicama. Nama su danas stigle čestitke škole i učenika iz Rumunjske.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 14. 12. 2023. 18:33

Suradnja sudionika projekta na netiquette pravilima

Sudionici projekta zajedno stvaraju netiquette pravila u online alatu Geniall. Netiquette pravila su pravila lijepog ponašanja na Internetu, tj. internetski bonton. Internetski se bonton razlikuje ovisno o tome na koji način se ostvaruje komunikacija između korisnika, no postoje i neka opća pravila ponašanja na internetu koja vrijede za sve oblike komunikacije. Naše smo pravilo postavili pod rednim brojem jedan.

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 6. 11. 2023. 10:03

Prijedlog loga našeg novog eTwinning projekta

U sklopu eTwinning projekta predložili smo logo. Nadamo se da će se projektnim partnerima svidjeti da će baš naš prijedlog postati službeni logo projekta. 

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 25. 10. 2023. 16:32

Novi eTwinning projekt "Stay alert for everything online"Stay alert for everything online

U ovoj se školskoj godini uključujemo u još jedan novi projekt. "Stay alert for everything online" jednogodišnji je eTwinning međunarodni projekt u kojem sudjeluju škole iz Poljske, Litve, Rumunjske, Azerbajdžana, Gruzije, Grčke i Hrvatske. Ovim će projektom učenici poboljšati svoje znanje o opasnostima na Internetu te podići svijest o pitanjima etike i sigurnosti.
 

  :: opširnije :: 


objavio: Kristina Krtalić  datum: 29. 9. 2023. 16:35
 



Kalendar
« Travanj 2021 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji


Misao tjedna

"Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete upotrijebiti da promijenite svijet."

                      Nelson Mandela


Brojač posjeta
Ispis statistike od 10. 5. 2010.

Ukupno: 1815727
Danas: 77

 


Anketa (mala)
Kako iskorištavate svoje slobodno vrijeme?:







 






preskoči na navigaciju