Intervju tjedna

Intervju tjedna - ravnateljica Irena Čugura Ćerić

Pozdrav! Ovotjedni intervju poseban je jer po prvi put naš sugovornik ili sugovornica nije učenica ili učenik već je to ravnateljica naše škole gospođa  Irena Čugura Ćerić.

Novinari: Dobar Vam dan, zahvaljujemo se što ste pronašli vremena za ovaj mali intervju. Za probijanje leda recite nam kako ste?

Ravnateljica: Hvala na pitanju, jako sam dobro.

Novinari: Znamo da ste prije no što ste postali ravnateljica  predavali Tjelesnu i zdravstvenu kulturu u našoj školi. Također, upoznati smo i s time da ste se dugo bavili sportom. Možete li nam reći nešto o tom dijelu Vašeg života.

Ravnateljica: Tako je, trenirala sam rukomet. Počela sam u 5. razredu osnovne škole, a završila sam s aktivnim i natjecateljskim treninzima 2004. godine.

Novinari: Što Vas je privuklo baš rukometu?

Ravnateljica: U mojoj osnovnoj školi vidjela sam treninge rukometa. Svidjelo mi se što na taj sport ide puno djevojčica, bilo je blizu moje kuće  pa sam probala i ja.

Novinari: Koji  ste fakultet morali završiti kako biste postali profesorica tjelesne i zdravstvene kulture?

Ravnateljica: Završila sam Kineziološki fakultet u Zagrebu. Kineziologija je znanost u pokretu.

Novinari: Kao što smo već ranije spomenuli, danas ste ravnateljica OŠ Hugo Badalić. Je li bilo teško ostaviti nastavnički posao?

Ravnateljica: Dugo sam bila nastavnica tjelesne kulture i zaželjela sam se promjene.

Novinari: Kako ste postali ravnateljica?

Ravnateljica: Prijavila sam se na natječaj i kolege učitelji i ostali djelatnici škole su me izabrali.

Novinari: Kakav je osjećaj biti ravnateljica jedne tako velike škole?

Ravnateljica: Vrlo intenzivan, dinamičan i odgovoran!

Novinari: Koje su dužnosti ravnateljice škole?

Ravnateljica: Rukovodi školom, pomaže učiteljima i učenicima u što boljem savladavanju nastave, surađuje s roditeljima, lokalnom zajednicom i još mnogo toga….

Novinari: Kakav je odnos između Vas i zaposlenika?

Ravnateljica: Trudim se biti što korektnija i prijateljski raspoložena.

Novinari: Stignete li odradite sve ostale poslove i obveze uz ravnateljske dužnosti?

Ravnateljica: Sve ovisi o obvezama toga dana, nekada stignem, a nekada ne.

Novinari: Je li vam bolje biti nastavnica ili ravnateljica?

Ravnateljica: Kako i ranije rekoh, dugo sam bila u svijetu sporta i poučavanja, ovo je sada za mene novi izazov.

Novinari: I za kraj imate li poruku za učitelje i učenike?

Ravnateljica: Dragi učenici, učite jer u učenju je budućnost. Cijenjene kolegice i kolege, gradimo povjerenje jedni među drugima.

Novinari:  Hvala Vam lijepa na ovom razgovoru. Želimo Vam puno uspjeha  u  rukovođenju našom školom i privatnom životu.

Ravnateljica: Hvala vama!

Novinarke: Ivana Grgić, Bianca Vovk

objavio: Ivana Grgić Bianca Vovk   datum: 2. 12. 2013.