Poseban odjel u akciji!

Učenici Posebnog razrednog odjela su vrijedno obilježili sljedeće datume:
20. ožujka
Povodom SVJETSKOG DANA ORALNOG ZDRAVLJA učenici su pogledali crtani film "Okršaj sa pokvarenjakom" te su poslušali učiteljicu koja im je pročitala slikovnicu "Gric i Grec" (SVJETSKI DAN PRIPOVIJEDANJA). Potom su razvrstali hranu na onu koja je dobra i loša za njihove zube te izradili pano. Svatko je dobio "kalendar pranja zubi" kako se Gric i Grec ne bi uselili u njihova usta.
Isti dan je i SVJETSKI DAN KAZALIŠTA ZA DJECU I MLADE pa su pogledali Ježevu kućicu jer trenutno ne možemo u naše kazalište.

21. ožujka
Stiglo nam je i PROLJEĆE, kao i SVJETSKI DAN POEZIJE pa poslušajte našega Marka kako čita Cesarićeve stihove, Početak proljeća:
Tu je i SVJETSKI DAN ŠUMA pa su se učenici složno priključili akciji "Kad bi drveće govorilo" u sklopu eTwinning projekta "Živimo zeleno", ali su i pogledali lutkarsku predstavu "Priča o drvetu" (SVJETSKI DAN LUTKARSTVA).
22. ožujka
Na SVJETSKI DAN VODA smo ponovili kruženje vode u prirodi i stvorili svoj krug vode u vrećici, kao i pokus iz kojega smo naučili zašto pada kiša iz oblaka. Još jednom smo potvrdili kako je istinit naslov našeg eTwinning projekta "Igram se i učim".
23. ožujka
Danas je SVJETSKI DAN METEOROLOGIJE pa smo ponovili oznake za vrijeme, napravili svoj tornado u staklenci te upoznali vrste oblaka koje smo i prikazali.
Koliko smo se zabavili, pogledajte na fotografijama.

Mirjam Ćorluka

objavio: Tanja Štević   datum: 24. 3. 2021.