e-Twinning projekt "Šetnja kroz godišnja doba“

Šetnja kroz godišnja doba je jednogodišnji eTwinning projekt u kojem sudjeluju škole iz 8 država: Rumunjska, Bosna i Hercegovina, Makedonija, Srbija, Mađarska, Poljska, Slovenija i Hrvatska. Projekt uključuje razmjenu različitih ideja, oblika i metoda rada te razvijanja svijesti o očuvanju okoliša. U projekt su uključeni učitelji Ivana Tunjić, Ivana Markeljević sa svojim razredima (6.d i 7.c) te učitelj Antun Vukasović.

CILJEVI :

- Cilj projekta je omogućiti učenicima da uoče karakteristike godišnjih doba i povežu sveukupno znanja s iskustvom iz osobnog života.
- Razvijati svijest o očuvanju okoliša
- Motivirati učenike za učenje prirodoslovlja na zanimljiv način
- Upoznati učenike s različitim web 2.0 alatima i pokazati mogućnosti njihovog korištenja u različitim nastavnim predmetima
-  Upoznati učenike s različitim dijelovima Republike Hrvatske
-  Razvijati vršnjačko učenje, međusobnu toleranciju i digitalnu pismenost

NAMJENA :

- upoznati različite dijelove Republike Hrvatske, ostale države sudionice, istraživati prirodu, uočavati karakteristike godišnjih doba u svojoj školi i svom okolišu.
- shvatiti važnost promjene prirode uslijed promjena godišnjih doba.

RADNI POSTUPAK :

Projekt će početi 6. rujna 2018. i trajat će do 10 lipnja 2019. godine.
- Predstavljanje svakog razrednog odjela
- Uočiti glavna obilježja godišnjih doba
- Proširiti znanja o klimi i prirodi u drugim zemljama
- Povezati vremenske promjene i njihov utjecaj na biljni i životinjski svijet i rad ljudi
- Pisanje ili crtanje zapažanja o vremenu, biljkama, životinjama i ljudima
- Usporediti unesena zapažanja s drugim godišnjim dobima
- Igre karakteristične za godišnja doba
- Pjesme i plesovi
- Razmjena fotografija, video zapisa i drugih uradaka između zemalja i partnera
- Međunarodna suradnja i razmjena informacija o praznicima i običajima u pojedinom godišnjem dobu
- Razmjenjivati iskustva s partnerima putem videokonferencije
- Izrada i prezentacija plakata po skupinama:
vrijeme , biljke, životinje, utjecaj godišnjih doba na život i rad ljudi, zimske radosti i sportovi
- Izrada e- knjige

OČEKIVANI REZULTATI :

- razvijati interes za promatranjem okoliša i uočavanjem prirodnih zakonitosti
- uočiti i povezati vremenske promjene i njihov utjecaj na biljni i životinjski svijet i rad ljudi (selo/grad)
- biti osposobljen za uporabu znanja i metodologije kojima se objašnjava svijet prirode radi postavljanja pitanja i zaključivanja na temelju činjenica, razumijevanje promjena uzrokovanih ljudskom djelatnošću te odgovornost pojedinca kao građanina
Izradit će se e- knjiga godišnjih doba te će se projekt prezentirati putem radija i školskih mrežnih stranica. Svi rezultati rada na projektu bit će vidljivi na Twinspace.

objavio: Ivana Tunjić   datum: 19. 11. 2018.