Književno-zabavni kviz o životu i djelu Dragutina Tadijanovića

Naša škola je ove godine bila domaćin  Književno-zabavnog kviza o životu i djelu Dragutina Tadijanovića. Dobro smo se pripremili i gostima iz cijele Hrvatske pokazali bogate slavonske običaje, plesove, nošnje te tradicionalne gastronomske specijalitete. Sudjelovalo je 27 ekipa, od Vukovara pa sve do Zadra. Natjecanje je otvoreno kratkim programom u kojem su folkloraši pokazali običaje i plesove našega kraja. Ravnateljica Irena Čugura Ćerić je otvorila kviz i poželjela svim natjecateljima dobar rezultat, a prije svega ugodan boravak i zabavu. U eliminacijskom dijelu kviza ekipe su pisale test u kojem su pokazale znanje o životu i djelu našeg Tadije. Nakon ovog zahtjevnijeg dijela, učenici su obišli Tadijanovićevu rodnu kuću, saznali koja su to polja, koje je to sunce i  koje su to vrbe inspirirale velikog Slavonca. Učenici i njihovi mentori su obišli i Spomen dom Dragutina Tadijanovića te Tvrđavu. Prošetali su uz Savu te posjetili i Franjevački samostan i Turističku zajednicu grada Broda. Dan je bio topao i sunčan pa je i raspoloženje bilo u tom duhu.

Rezultati eliminacijskog  testa su dali pet ekipa finalista (OŠ „Ivan Goran Kovačić“ iz Slavonskog Broda, OŠ „August Šenoa“ iz Gundinaca, OŠ „Đuro Pilar“ iz Slavonskog Broda, OŠ „Ljudevit Gaj“ iz Lužana, OŠ Dragutina Tadijanovića iz Vukovara). Naša ekipa je osvojila 9. mjesto. Prigodnim je programom u 18 sati počeo zabavni kviz u Područnoj školi Jelas. Sudionici i gosti su uživali u vokalno – instrumentalnoj izvedbi našeg zbora, pjesme Dugo u noć, u zimsku bijelu noć. Recitirale su se i Tadijanovićeve pjesme, a čuli smo i izvedbu na harmonici. U kvizu su bile igre kao u pravoj Kviskoteci: pitalice, asocijacije, igre spretnosti. Najzanimljiviji dio kviza su bili bećarci koje su ekipe izvele profesionalno. Svi smo se nasmijali i zabavili uz njih. Prvo mjesto je osvojila OŠ „August Šenoa“ iz Gundinaca, drugo mjesto  OŠ „Đuro Pilar“ iz Slavonskog Broda, a treće mjesto OŠ Dragutina Tadijanovića iz Vukovara. Učenici su dobili vrijedne nagrade Turističke zajednice i izdavačkih kuća.
Sigurni smo da će iz Slavonskog Broda i iz naše škole svi natjecatelji i njihovi mentori ponijeti najljepše i najtoplije uspomene. Iako Dragutin Tadijanović više nije s nama, zauvijek živi kroz svoje pjesme i mlade koji s radošću uče o njegovom životu i tako prenose njegovu veličinu.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Marijana Fajgl   datum: 12. 11. 2018.