Tjedan u školskoj knjižnici

Dragi naši čitatelji! Evo, stigao nam je još jedan petak, a s njim i naše izvješće iz školske knjižnice. Gosti koji su ovoga tjedna posjetili knjižnicu bili su prvašići koji su tijekom Pričaonice srijedom naučili što je to harfa. Naime, učenice  - mlade knjižničarke Marta i Valentina, inače učenice Glazbene škole, pročitavši priču o harfi iz knjige Čarolije iza ugla autorice Višnje Stahuljak, upoznale su naše prvašiće sa, za većinu njih, nepoznatim instrumentom. Uz PPT prezentaciju i video zapis, koje su mlade knjižničarke pripremile, prvašićima se jako svidjela harfa. Bilo je zanimljivo pogledati način na koji se harfa svira – vršcima prstiju obje ruke. Prvašići su na kraju ove pričaonice zaključili kako je harfa zbog svoje veličine, strukture i izgleda vrlo moćan instrument, ali istovremeno i vrlo nježan i romantičan, zbog milozvučnog zvuka melodije koji nastaje njezinim sviranjem. U četvrtak su školsku knjižnicu Područne škole posjetili učenici 1.d  i 3.e razreda. Prvašići su obrađivali lektiru na drugačiji način i ovoga puta to je bila slikovnica Pale sam na svijetu autora Jensa Sigsgaarda, a trećaši su svojom maštom i uz knjigu Grički top, autora Dubravka Horvatića, otputovali u davnu prošlost,  u  16. stoljeće i u grad Zagreb. Uspješno su se teleportirali u sadašnjost, a svoje putovanje završili su upoznavanjem s turcizimima u hrvatskom standardnom jeziku i s učenjem osnovnih pozdrava na turskom jeziku. Do  sljedećeg petka, do čitanja!

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

Priloženi dokumenti:
glazba.pptx (1.57 MB)

objavio: Tanja Štević   datum: 23. 2. 2018.